Etui do telefonu ma być przede wszystkim zabezpieczeniem, a nierzadko również elementem dekoracyjnym. Wydawałoby się, że w tym temacie niczego nowego nie da się już wymyślić. Tymczasem firma Mopic przedstawia innowacyjne etui 3D dla wybranych modeli smartfonów i tabletów od Samsunga oraz dla iPhone’ów.

Technologia 3D jest już mocno spopularyzowana, jednak producenci smartfonów raczej rzadko stosują ją w swoich urządzeniach. Dlatego fanów oglądania filmów i obrazów z efektem 3D z pewnością ucieszy najnowszy wynalazek firmy Mopic. Ten koreański producent jest oficjalnym partnerem firmy Samsung Electronics, a jego celem jest zapewnienie użytkownikom wysokich wrażeń wizualnych w technologii 3D na własnych urządzeniach mobilnych, bez specjalnych okularów i w przystępnej cenie.

Mopic stworzył etui Snap 3D, które z punktu widzenia estetyki raczej nie zachwyca. To pozornie zwyczajny, przezroczysty pokrowiec, chroniący tylny panel i ramki smartfonów. W rzeczywistości etui zmienia ekran smartfona w panel 3D, pozwalając na oglądanie treści w trójwymiarze!

Jak to możliwe? Producent oczywiście nie zdradza sekretu funkcjonowania etui. Wiadomo jednak, że wystarczy założyć pokrowiec Snap 3D odwrotnie, czyli na wyświetlacz smartfona, zainstalować dedykowaną aplikację Mplayer3D, skonfigurować urządzenie, dokonać prostej kalibracji i… gotowe!

Zastosowana technologia pozwala cieszyć się wrażeniami trójwymiarowości podczas oglądania filmów, animacji i obrazów, a wkrótce także w trakcie korzystania z map i nawigacji czy grania w ulubione gry. A wszystko to na własnym urządzeniu mobilnym i bez konieczności zakładania niewygodnych okularów. Twórcy Snap 3D gwarantują również, że ich rozwiązanie jest maksymalnie komfortowe dla użytkowników – nie powoduje zawrotów głowy czy zmęczenia oczu, jak w przypadku tradycyjnych okularów 3D.

Na razie etui Snap 3D dostępne jest tylko dla iPhone 6+, 6S i 7+, a także dla tabletów Samsung Galaxy Note 5 oraz dla smartfonów Samsung Galaxy 5, A5 i S7 edge.

Dokładną analizę oraz wstępną ocenę funkcjonowania etui Snap 3D od firmy Mopic przeprowadził Lewis Hilsenteger, popularny youtuber, twórca kanału Unbox Therapy, a dostępna jest ona tutaj.

 

Source